Policija u lokalnoj zajednici 
Vrsta: Seminarski | Broj strana: 10 | Nivo: Kriminalističko-policijska akademija

С а д р ж а ј
Полиција у локалној заједници : скептично стајалиште ............. 3
( скептични поглед )
Очекивања јавности од полиције ...................................................5
.
Организација и пракса полицијске службе ...................................6
Програми и структуре полиције у локалној заједници ...............6
Филозофија и култура полиције у локалној заједници ............... 9
Рад полиције....................................................................................11
Полицијски рад на нивоу улица......................................................12
Резултати полицијског рада............................................................15
Равномернија расподела добити....................................................20
Примери успешности.......................................................................21
Веће поверење у полицију...............................................................23
Будућност полицијског рада............................................................24
Закључак............................................................................................26
Литература .......................................................................................28
1. Полиција у локалној заједници : скептично стајалиште
( скептични поглед )
Пре отприлике две деценије, неколико америчких полицијских шефова начинило је талас реформи у локалној заједници, и на том таласу сада сви јашу. Почетни интерес за ову врсту реформе може се приписати полицијској забринутости због вртоглавог повећања броја злочина и урбаног насиља, до тада невиђеним очекивањима од покрета људских права, као и отуђивањем средње класе од власти. Попут „савршене олује“, ови фактори су се, шездесетих година ( прошлог века ) слили у једну тачку, подстичући жестоку критику од стране интелектуалних комисија и свакодневно негативно писање штампе о полицији. Долазили су позиви за променом, од којих су неки били радикални : контрола локалне заједнице над полицијом, депрофесионализација, као и додељивање неких типично полицијских послова другим владиним агенцијама и приватном сектору. Узнемирени, а решени да окончају ову кризу легитимитета, напредни део полиције и школовани кадрови почели су са експериментима који би америчку полицију учинили ефикаснијом и демократичнијом, али без одбацивања многих помака напред учињених у полицијском послу у првој половини века. На реформе које су уследиле кроз тзв. „полицију у локалној заједници“ утицала је тадашња мода у организационом развоју која је имала за циљ да смањи бирократију, да се буде приступачнији „кориснику услуга“, као и да се више ради на конкретним резултатима.
За разлику од неких реформи којима се фокус временом сужава, полиција у локалној заједници је задржала све своје аспекте и разноликост. Неки огранци истичу обављање полицијског посла по принципу поломљених прозора ( крађе ), други пак, наглашавају важност хватања у коштац са проблемом, док неки истичу важност принципа у коме полицијска служба успоставља јаче партнерске везе са јавношћу. Велики део литературе која говори у корист реформе сугерира да су горе поменути аспекти пожељни и у складу један са другим. Било ово тачно или не, јасно је да се различити елементи полицијске службе у локалној заједници односе на различиту „публику“, што је све довело до бесплодних дебата око тога шта „стварно“ значи полиција у локалној заједници. Заправо, баш ова двосмисленост и прилагодљивост и даје полицији у локалној заједници њен „ све – ствари – за – све – људе“ карактер, доприневши њеној политичкој одрживости у последње две деценије, будући да је била прихваћена од стране јавних лидера различитих политичких убеђења. Међутим, ова разноврсност отежава спровођење ригорозног испитивања о томе колике су стварне заслуге полиције у локалној заједници, што је наглашено у дискусији о полицијској политици и поступцима ,у организацији Националног истраживачког центра, са циљем да се, између осталог, процени стварни учинак ове реформе.Процењено је да је концепт полиције у локалној заједници, једноставно, сувише аморфан, неискристалисан, да би био подложан емпиријској процени. Сугерирано је да би истраживачи требало да га процењују претходно га раздвојивши на конкретније компоненте.

---------- OSTATAK TEKSTA NIJE PRIKAZAN. CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturskiradovi.net 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: maturskiradovi.net@gmail.com

 

 

besplatniseminarski.net Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.besplatniseminarski.net, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!